BITCOIN EYES $20K AS STRONGER DOLLAR OFFSETS US STIMULUS NEWS

Ceny Bitcoinów spadły na trzeciej sesji z rzędu we wtorek, ponieważ silniejszy dolar amerykański przeciwstawił się zatwierdzeniu przez Senat USA długo oczekiwanego pakietu stymulacyjnego dla koronaawirusów.

Flagowa kryptokur waluta spadła o 0,56 proc. do 22 602 dolarów za żeton przed dzwonem otwierającym w Londynie. W międzyczasie, Bitcoin Futures na Chicago Mercantile Exchange spadł o 0,66 procent do 23.030 dolarów, wskazując na nieco wyższe bycze nastroje na rynku pomimo ostatnich niepowodzeń.

Przeładunki i darmowe obroty dostępne codziennie, dla każdego gracza, w mBitcasino Crypto Autumn Bonanza! Zagraj teraz!
W niedzielę, podczas biegu Bitcoina, zanotowano pewne zyski, które osiągnęły rekordowy poziom 23.400$. Nastąpiło to również w momencie, gdy dolar wzrósł, do czego przyczyniły się obawy przed zaawansowaną mutacją koronaawirusową w Wielkiej Brytanii, która doprowadziła do nowej rundy blokad i zakazów podróży. Perspektywy obniżyły ryzyko związane z aktywami w Europie, pomagając w ten sposób greenback’owi.

CELE BITCOIN DOWNSIDE
Bitcoin zazwyczaj handluje odwrotnie do dolara.

W związku z tym krypto waluta ryzykuje, że spadnie jeszcze bardziej w ciągu tygodnia w miarę wzrostu nastrojów greenback. Historycznie, korekty, które następują po wiecach wzrostu kursu BTC/USD mają na celu jego 20-okresową średnią kroczącą jako wsparcie. Biorąc pod uwagę powtórkę fraktalną, para celuje teraz w poziom bliski 20.000 dolarów.

Bitcoin celuje w 20-EMA, ponieważ cena koryguje się od 23.400 dolarów do góry. Źródło: BTCUSD na TradingView.com

Prognoza czerpie również wskazówki z poziomów „overbought“ Bitcoin’a na wykresach o wyższych ramach czasowych. Na przykład, odczyt wskaźnika względnej siły na jednotygodniowym wykresie jest bliski 81 – czyli znacznie powyżej progu „70“. Na wykresie widać, że Bitcoin koryguje się aż do 15.000 dolarów w nadchodzących tygodniach.

US STIMULUS
Senat USA głosował w poniedziałek w nocy za ustawą stymulującą liderów Kongresu o wartości 900 miliardów dolarów. Teraz trafi on do Białego Domu, gdzie ustępujący prezydent Donald Trump podpisze go pod prawem.

W połączeniu ze ślubowaniem Rezerwy Federalnej, że będzie ona nadal kupować długi rządowe i korporacyjne w warunkach niskiego zainteresowania, pakiet stymulacyjny ma na celu osłabienie dolara amerykańskiego w nadchodzących sesjach. Tymczasem, ma nadzieję, że szczepionka COVID-19 będzie skuteczna na nowy szczep wirusa, co ograniczy wzrost greenbacku.

Ma to przynieść korzyści Bitcoinowi, który rusza w 2021 r. z impetem inwestycji instytucjonalnych. Niektórzy strategowie widzą, że krypto waluta uderza gdziekolwiek pomiędzy 100.000 a 400.000 dolarów, tak długo jak trwa deprecjacja fiatów i utrzymują się obawy o wyższą inflację.

„Patrząc na wzrost podaży dolara amerykańskiego w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a jest to trajektoria na kolejne 12, łatwo zauważyć, że wzrost cen Bitcoina w 2020 r. nie jest tak znaczny, jak się wydaje, a dalsze wejście instytucji i suwerenów będzie oznaczało karłowatość“. – napisał Brendan Blumer, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Block.One.

BITCOIN EYES $20K AS STRONGER DOLLAR OFFSETS US STIMULUS NEWS
Nach oben scrollen